seltav grup

Tüketicilere en kaliteli ürünleri sunmayı hedefleyen Seltav yumurta, 

1989 yılında Konya Meram’da kurulan şirketi ile yıllık 95 milyon yumurta üretimi gerçekleştirerek sektörünün önde gelen söz sahiplerinden olmuştur.

Seltav yumurta 2009 yılında Konya Meram’da ikinci üretim tesisini faaliyete geçirerek yumurta üretim kapasitesini arttırmıştır. 2010 yılında da entegre olan tesisler tamamen yenilenerek üretim kalitesi ve kapasitesi daha da arttırılmıştır. 2018 yılı itibariyle yönetim kadrosunun revize edilmesi ile birlikte daha güçlü, dinamik ve yenilikçi kadrosuyla ülkemize hizmet etmeye devam etmektedir. Seltav yumurta bugün 90 kişilik profesyonel kadrosu ile Konya’nın en kaliteli yumurta üreticisi konumundadır.

Seltav yumurta üretim tesisleri, tam otomatik toplamalı kümeslere sahiptir. Bünyesinde bulunan tasnif makinesi sayesinde ise ürün gramajlandırmasını en üst seviyede yapmaktadır. Bir günlük civcivleri, civcivhane tesisinde özenle büyütüp daha sonra yumurta üretim tesisine taşınması yapılmaktadır. Seltav yumurta, tavuk ve civciv yemlerini ise sahip olduğu yem fabrikalarında titizlikle üretmektedir.

Rakamlarla Seltav

Seltav

Toplam Tecrübe

30
Yıl

Yıllık üretim kapasitesi

100.000.000
Adet

Toplam üretim alanı

150.000